یکی برترین ماژول های جستجو در جوملا که می توانید در سایت خود استفاده کنید ، ماژول Universal Ajax Live Search می باشد که با تکنولوژی ایجکس (Ajax) و امکانات پیشرفته ای که به شما ، تقریبا شما را از استفاده هر نوع ماژول جستجو دیگری بی نیاز می سازد

 یکی مشکلاتی که بعضی از وب سایت ها با این ماژول جستجو دارند ، نمایش عکس در هنگام نمایش نتیجه جستجو می باشد به عکس زیر دقت کنید :

 

 در صورتی که آپشن نمایش تصویر را مدیریت روی بلی قرار داده اید اما همچنان هیچ عکسی نشان داده نمی شود باید عرض کنم این مورد مربوط به باگی هست که Universal Ajax Live Search دارد و تا نسخه 5.4.7 این مشکل بر طرف نشده است.

 جهت کامل بودن آموزش سعی می کنیم از اولین قدم شروع کنیم تا اگر کاربرانی که ممکن است ندانند چطور نمایش عکس را فعال کنند ، بتوانند این کار را انجام دهند.

 

 قدم اول - تهیه و نصب افزونه

 اگر تا حالا موفق نشدید این افزونه را تهیه کنید می تونید از لینک زیر اقدام به تهیه این محصول و سپس از قسمت مدیریت » منوی افزونه ها » مدیریت » نصب ، اقدام به نصب کنید.

افزونه جستجو هوشمند Universal Ajax Live Search

 قدم دوم - ایجاد یک ماژول و انتشار در یک موقعیت قالب

 قدم سوم - فعال سازی نمایش تصویر در تنظیمات

 در همان ماژولی که ایجاد کرده اید تنظیمات دلخواه خود را نسبت به استایل و ... انجام دهید؛ در تب آخر به نام Theme Manager (یا مدیریت پوسته) وجود دارد و اگر روی آن کلیک کنید آپشن های بسیار زیادی در آن مشاهده خواهید کرد؛ در قسمت Results settings یک گزینه به نام Enable Image وجود دارد که باید روی بلی قرار بگیرد. به تصویر زیر دقت کنید :

 

 قدم چهارم - ویرایش فایل هسته ماژول

 در این مرحله باید یکی از فایل های هسته ماژول Universal Ajax Live Search را ویرایش کنیم؛ لطفا فایل caching.php را از مسیر زیر با یک ویرایشگر متنی باز کنید :

/components/com_universal_ajax_live_search/helpers/caching.php

 

حدود خط 33 کد زیر وجود دارد (ممکن است در آپدیت های بعدی شماره خط گفته شده تغییر کند فلذا شما باید به کد PHP که در ادامه خواهیم گفت دقت کنید) :

$product_full_image = str_replace('%20',' ',$product_full_image);

 

در تصویر زیر هم می تونید خط کد مربوطه را ببینید :

 

کد PHP که در زیر قرار دادیم را در زیر کد بالا (همون کدی که حدود خط 33 وجود دارد) قرار بدید و فایل را ذخیره کنید :

$folderPath = JURI::root(true);
if(strpos('000'.$product_full_image, $folderPath)) {
	$product_full_image = str_replace($folderPath,'',$product_full_image);
}

 

  تصویر زیر بعد از قرار دادن کد مربوطه می باشد :

 

سپس فایل caching.php را ذخیره کنید

 کار تمام است و اگر در سایت یکبار CTRL + F5 را بزنید و یک جستجو انجام بدهید ، اگر محصول یا مطالب تون عکس داشته باشند نمایش داده خواهند شد. نتیجه کارهای بالا در تصویر زیر قابل مشاهده می باشد :

 

 خالی کردن کش تصاویر بند انگشتی ماژول Universal Ajax Live Search

 اگر احیانا نیاز داشتید که پوشه کش تصاویر بند انگشتی ساخته شده توسط ماژول Universal Ajax Live Search را پاک کنید ، می تونید وارد مسیر زیر شوید همه تصاویر موجود در فولدر زیر را پاک کنید :

JOOMLA_ROOT/images/ajaxsearch

 

امیدواریم این آموزش مفید واقع شود

 تیم آموزشی جومینا مارکت/