اگر در جوملای خود از فروشگاه ساز ویرچومارت (Virtuemart) نسخه 3 استفاده می کنید احتمالا با خطاهایی که با عبارت TCPDF ERROR شروع می شوند ، مواجه شده اید.

 این خطا مربوط به کتابخانه TCPDF می باشد که همراه با نصب ویرچومارت ، این کتابخانه هم در جوملای شما نصب می شود و وظیفه ساخت فاکتور با فرمت PDF را بر عهده دارد منتها مشکلات متعددی از جمله سازگار نبودن با نسخه PHP ، سازگار نبودن با برخی از نسخه های ویرچومارت ، سازگار نبودن با زبان فارسی ، عدم قابلیت اضافه کردن فونت به برنامه و ... را معمولا از خود نشان می دهد که باعث می شود فرایند خرید با خطا مواجه شود.

 نمونه خطاهایی که ممکن است شما با انها مواجه شوید عبارت است از :

TCPDF ERROR: Unable to create output file
TCPDF ERROR: Could not include font definition file
TCPDF ERROR: [Image] Unable to get image
TCPDF error: Some data has already been output, can't send PDF file

 و خطاهای مشابه دیگری که باعث می شود فرایند خرید با مشکل مواجه شود.

 متاسفانه برای حل اصولی هر یک از خطاهای بالا باید روش های متفاوتی انجام شود که در این مقاله به انها نخواهیم پرداخت اما راحت ترین و سریع ترین راه ممکن پاک کردن صورت مسئله است چرا که خیلی از کاربران نیازی به دریافت فاکتور با فرمت PDF ندارند پس کلا این قابلیت را در ویرچومارت غیر فعال خواهیم کرد.

 از آنجایی که ویرچومارت آپشنی برای غیر فعال سازی این مورد نگذاشته است با از روش دیگری برای حل این موضوع استفاده کنیم فلذا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید :

 1. وارد مدیریت جوملای خود شوید

 2. از منوی کامپوننت ها » کامپوننت ویرچومارت را انتخاب کنید تا صفحه داشبورد آن باز شود

 3. سپس از منوی سمت راست ، گزینه پیکربندی » زیر منوی پیکربندی را انتخاب کنید

 

 

 4.سپس روی تب سفارشات کلیک کنید

 

 

 5. در انتهای صفحه گزینه حالت پیش فرض -> ارسال پیش فاکتور بجای پرداخت (Default Order Status to create an invoice) را مشاهده می کنید که احتمالا روی تایید شده (Confirmed) تنظیم شده است؛ ان را پاک کنید و گزینه هیچ کدام (none) را فقط انتخاب کنید.

 

 

کار تمام است و دیگر هیچ خطایی برای ساخت PDF مشاهده نخواهد شد در واقع کلا قابلیت ساخت فاکتور با فرمت PDF غیر فعال شده است.