همیشه اسپم ها دردسر بزرگی برای وبمسترها به شمار می روند و هر سایتی نیازمند این است که بتواند از دست آن خلاص شود منتها چگونه ؟ طبق معمول با استفاده از captcha های سخت و زشت ؟

حتما تا به حال شاهد این موضوع بوده اید که اسپم هایی در سایت تان ایجاد می شود که ممکن است در عرض چند دقیقه هزار نوع از آن ارسال شود ! که طبیعتا خرابی بزرگی در دیتابیس و سایت شما بوجود می آورد

 جوملا برای حل این مشکل یک پلاگینی ارائه داده است که کارش محافظت از فرم های سایت شماست؛ اگر بخوام خیلی شفاف تر کارش رو بهتون معرفی کنم این شکلی باید شرح بدم :

 روش اول : با استفاده از فیلد مخفی my_name

 با نصب این پلاگین فیلدی به نام my_name به فرم های سایت تون اضافه میشه ! که با استفاده از Inline Css اون فیلد رو display:none می کنه خب فایده این کار چیه ؟ فایده اش اینکه با این کار این فیلد پنهان میشه اما فقط از دید انسان ها پنهان میشه نه ربات ها

 ربات ها فیلدهایی که از نوع hidden هستند رو تشخیص می دهند اما فیلدهایی که با CSS مخفی بشن رو نمی تونند تشخیص بدن پس با پر شدن این فیلد توسط ربات ها ، جلوی اونا گرفته میشه؛ به همین سادگی.

 روش دوم : کنترل زمان ارسال

 مدل دیگه جلوگیری از ارسال اسپم توسط ربات روی زمان آنهاست به طوری که طبیعتا یک ربات زمانی که بخواهد خراب کاری انجام دهد ، در یک زمان کوتاهی حجم انبوهی از درخواست ها را ارسال می کند و سعی می کند که نظم و فضای دیتابیس شما را بهم بریزد.

 این پلاگینی که به شما معرفی می کنیم قابلیت کنترل ارسال بین هر درخواست را دارد و شما می توانید در تنظیمات پلاگین تنظیم کنید که فاصله زمانی بین 2 درخواست در هر فرم به چه میزانی باشد ! به تصویر زیر دقت کنید :

 

 به عنوان مثال ما در تصویر بالا مشص کرده ایم که فاصله بین هر درخواست 3 ثانیه باشد یعنی اگر چه کاربر انسان و چه ربات در هر درخواست خود ، فاصله زمانی 3 ثانیه را صبر نکند سیستم اجازه ثبت درخواست را به آن نخواهد داد

 گزینه ایجاد لاگ را بلی کنید تا تمامی اتفاقات در لاگ جوملای شما ثبت شود و بتوانید آنها را مشاهده کنید.

 این پلاگین کاملا رایگان است و می توانید آن را از لینک زیر تهیه کنید :

  دانلود افزونه ضد اسپم OSpam A Not