پینگ (Ping) محتوا چیست ؟ 

 اگر بخواهیم به زبان ساده بیان کنیم می توانیم معنای پینگ کردن را اینگونه بگوییم : زمانی که سایت شما از نظر محتوا بروزرسانی می شود ، ربات های گوگل را صدا می زنید تا به آنها بگویید در سایت شما محتوای جدیدی اضافه شده و هر چه سریع تر نسبت به بروزرسانی محتوای جدید اقدام کنند.

 اما اگر بخواهیم کمی فنی تر به این موضوع نگاه کنیم می توانیم اینگونه تعریف کنیم :

 یک پروتکل فراخوانی دستورها از راه دور می باشد که با کمک زبان XML و مکانیسم انتقال HTTP ، اطلاعات را به مقصد منتقل می کند. این اطلاعات وظیفه مطلع سازی سرور مقصد (که در این بحث ما همان گوگل می باشد) را بر عهده دارد. به این کار اصطلاحا "XML-RPC" می گویند.

 وقتی شما یک محتوای جدیدی در وبلاگ سایت خود منتشر می کنید هیچ تضمینی وجود ندارد که ربات های گوگل چه زمانی به مطلب شما دسترسی پیدا کنند یا اصلا دسترسی پیدا خواهند کرد یا خیر ...! برای اطمینان وبمستران ، گوگل یک سرویس کاملا کاربردی بوجود آورده است که با کمک آن ما بتوانیم زمانی که محتوای جدید بروزرسانی شد ، آن را با خبر کنیم تا ربات ها بصورت هدفمند به سایت ما سر بزنند و محتوا را ایندکس کنند.

 در زمان پینگ شما یک یا لیستی از محتواهای بروز رسانی شده به گوگل می دهید تا ربات ها کاملا هوشمندانه تر و هدفمندتر برای ایندکس وبلاگ اقدام کنند.

 یکی از معروف ترین و بهترین سایت های Ping کردن را می توان سایت pingomatic دانست. این سایت به شما قابلیت پینگ کردن محتوای سایت خود را می دهد و کار با آن بسیار ساده و بدون هیچ هزینه ای می باشد.

 

 در قسمت Blog Name عنوان صفحه وبلاگ خود را وارد کنید.

 در قسمت Blog Home Page هم باید آدرس وبلاگ یا صفحه مورد نظر خود را برای پینگ کردن وارد کنید. دقت کنید در صورت داشتن SSL بهتر است آن را رعایت کنید و بصورت https وارد شود.

 قسمت RSS URL بصورت غیر اجباری می باشد و می توانید آن را اصلا پر نکنید ولی اگر آدرس RSS سایت خود را دارید می کنید در این قسمت آدرس آن را وارد کنید.

 سپس در قسمت Services To Ping می توانید سرویس های مورد نظر را جهت ارسال پینگ انتخاب کنید. (پیشنهاد می شود از گزینه Check All برای انتخاب همه استفاده کنید).

 در نهایت دکمه Send Pings را کلیک کنید و کار تمام است.