در عصر جدید هر چه سایت شما مدرن تر باشد و از تکنیک های روز استفاده کند قطعا محبوبیت بیشتری کسب می کند و راحت تر در ذهن کاربران باقی می ماند؛ لاگین و ثبت نام پیامکی یکی از آن تکنیک هاست که قطعا وجودش در هر سایتی باعث محبوبیت بیشتر آن سایت خواهد شد.

 امروزه تقریبا همه ما به دلیل ثبت نام در هر سایتی ممکنه اطلاعات ورود خودمان را فراموش کنیم و این امر باعث از دست رفتن اطلاعات مان خواهند شد البته گزینه فراموشی رمز عبور هم گزینه مناسبی است و ممکنه 30 درصد این مشکل بزرگ را حل کند اما هنوز 70 درصد آن بطور مداوم باقی مانده است؛ دلیل آن هم این است که فراموشی رمز عبور نیازمند ایمیل می باشد و ممکن است خیلی از ما ها به دلیل جلوگیری از ارسال انواع ایمیل های تبلیغاتی نخوایم از ایمیل شخصی خودمون استفاده کنیم و این یک امر طبیعی است برای همین ممکنه از ایمیل فیک استفاده کنیم یا حتی از یکی از ایمیل های قدیمی خودمان که استفاده نداریم ، استفاده می کنیم خلاصه اینکه حتما برای هر کسی پیش میاد که ندونه در فلان سایت از چه اطلاعاتی استفاده کرده و این قضیه با یک راه حل خوب قابل حل است.

 خب شما می تونید با افزونه ای که در انتهای این صفحه معرفی می کنیم ، سیستم ثبت نام و لاگین با پیامک را راه اندازی کنید !

 خب حتما می پرسید چرا هم ثبت نام و هم لاگین با پیامک ؟

 جوابش خیلی ساده ست !

 برای ثبت نام با پیامک استفاده میشه چون قراره از ثبت نام ربات ها و افراد غیر واقعی جلوگیری بشه اگر پیش خودتون میگید کپتچا گوگل میتونه مشکل رو حل کنه باید خدمت تون عرض کنم در همین سایت جومینا مارکت با وجود قرار دادن کپتچا گوگل در فرم ها ، ربات ها مجدد کارشون رو می کنن و فرم های فیک ارسال می کنند که البته خدا رو شکر تعداد دفعات ارسال کم هست.

 اما اگر تجربه بنده رو بپرسید خدمت تون بگم که بهترین روش جلوگیری از ثبت نام ربات ها ، همین روش ثبت نام با پیامک می باشد.

 برای لاگین هم از پیامک استفاده میشه چون یکی از ماهیت های تولید این سیستم (در پایین صفحه به محصول لینک شده است) حفظ اطلاعات در کنار پیاده سازی ساده ترین روش ورود به اکانت کاربری می باشد؛ به این دلیل ساده ترین روش صدا زدم که برای ورود به اکانت کاربری فقط کافیه شماره موبایل خودتون رو حفظ باشید و از اونجایی که شماره موبایل خودتون رو هیچ وقت گم یا فراموش نمی کنید پس هیچ وقت اطلاعات تون از دست نخواهد رفت؛ دیگه نیازی نیست کاربراتون بخوان اطلاعات ورود شون رو جایی ثبت یا حفظ کنند.

 روند کار بدین صورت هست که شماره موبایل رو وارد می کنید ، منتظر ارسال پیامک می مونید و وقتی هم که کد یکبار مصرف ورود برای شما ارسال شد ، توی کادر متنی مربوطه وارد می کنید سپس شما وارد اکانت کاربری خودتون شدید؛ به همین راحتی ، به همین خوشمزگی!.

 خب میخوایم چندتا از محسنات و ایرادات این روش را بازگو کنیم.

 ایرادات :

 •  امکان ارسال نشدن پیامک و معطلی مشتری برای ورود به اکانت
 •  امکان تعویض شماره موبایل کاربر (که باید به مدیریت درخواست تغییر شماره موبایل رو بده)
 •  قرار گیری در بلک لیست شماره های کاربر (در صورتی که کاربر با تمایل خود شماره خط پنل پیامکی شما را به لیست سیاه خود اضافه کند)
 •  عدم ارسال به شماره موبایل هایی که پیامک های تبلیغاتی رو روی خط خودشون بستند (البته اگر خط خدماتی داشته باشید این مشکل به راحتی حل خواهد شد)
 •  هزینه اندکی بصورت ماهیانه برای شارژ پیامک های ارسال شده

 محسنات :

 •  عدم نیاز به ثبت یا به خاطر سپاری نام کاربری و رمز عبور
 •  عدم نیاز به سیستم ارسال بازیابی رمز عبور
 •  ثبت شماره موبایل های کاربران واقعی جهت استفاده از اطلاع رسانی های پیامکی یا شبکه های اجتماعی
 •  قابلیت شناسایی شبکه های اجتماعی کاربران واقعی با استفاده از شماره تلفن همراه آنها (جهت فالو در اینستاگرام یا عضو شدن در کانال های تلگرامی)
 •  عدم ثبت کاربران هرز و مصنوعی توسط ربات ها
 •  بالا بردن کلاس کاری وب سایت و محبوبیت بین کاربران با توجه به احترامی که شما بابت ثبت نام و لاگین به آنها خواهید گذاشت

 خب اگر از من بپرسید فقط گزینه شماره سومی لیست محسنات به کل ایرادات می ارزه چون میشه تا حدی ایرادات رو یه طوری بر طرف کرد یا احتمال ! چطوری ؟ الان میگم :

 برای گزینه اول می تونید یک شرکت خیلی مطمئن استفاده کنید که ارسال ها را به طور مداوم و بدون تاخیر ارسال کند (قطعا تو ذهن تون یه شرکت رو در نظر دارید)؛ البته لازم به ذکر است که می توانید برای جزییات بیشتر درباره شرکت پیشفرضی که این افزونه به آن متصل است ، به صفحه جزییات محصول مراجعه کنید.

 برای گزینه دوم هم می تونید یه فرم با فرم ساز ها (مانند RSForm) بسازید تا هر شخصی که میخواهد درخواست تغییر شماره دهد ، درخواست آن را ارسال کند.

 برای گزینه سوم هم تا زمانی که مزاحمتی از جانب شما برای کاربر ایجاد نشه قطعا کسی شماره شمارو در بلک لیست خودش قرار نمیده مگر اینکه مشکل شخصی با شخص شما داشته باشه!

 دریافت پیامک تبلیغاتی از شرکتی که از ان خدمات پیامک دریافت می کنید قابل انجام است منتها قبل از شروع حتما پیگیر این موضوع باشید که ببینید می تونید خط خدماتی بگیرید یا نه.

برای کارکرد صحیح این افزونه باید یک فیلد سفارشی در بخش کاربران جوملا با نام mobile بسازید تا در فرم ثبت نام فیلد موبایل ظاهر شود و کاربر بتواند ثبت نام خود را تکمیل کند

یکی از مهم ترین ویژگی های این کامپوننت این است که شما در تنظیمات می تونید مشخص کنید که فیلد ایمیل در فرم ثبت نام وجود داشته باشید یا خیر ! خب اصلا همین آپشن به نظرم اندازه یک کامپوننت به تنهایی ارزش داره و از اونجایی که همیشه این گزینه رو به ما گزارش می کردند که چگونه می تونیم فیلد ایمیل رو حذف کنیم یا حداقل غیر فعال کنیم ، ما هم در این کامپوننت این قابلیت رو قرار دادیم تا دیگه نگران فرم ثبت نام خودتون نباشید.

 افزونه مورد نظر رو می تونید از لینک زیر تهیه کنید :

  سیستم لاگین و ثبت نام پیامکی جوملا