راهنما و مستندات محصول فرم ساز پیشرفته RSForm Pro

مشاهده و خرید محصول

چگونه فرم های چند صفحه ای در RSForm Pro بسازیم

تاریخ ایجاد : 1397/09/28

یکی از قابلیت های کاربردی و مهم در فرم ساز RSForm ساخت فرم های چند صفحه ای می باشد به طوری که می توانید هر تعداد صفحه ای که می خواهید بسازید و کاربر شما هم باید تمامی فیلدهای صفحات را پر کند تا بتواند در نهایت اطلاعات پر کرده فرم را برای شما ارسال کند.

 در این مقاله می خواهیم یاد بگیریم چگونه می توانیم فرم های چند صفحه ای بسازیم؛ این کار در RSForm بسیار ساده ست اما نیازمند چند توضیح ساده ست که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

 گام اول

 یک فرم جدید بسازید

 گام دوم

 بهتر است در این مرحله روی کاغذ فرم خود را بصورت نوشتاری طراحی کنید این پیشنهاد برای راحت تر شدن انتخاب عناصر فرم تان ضروری خواهد بود چرا که بعد از طراحی روی کاغذ کاملا می دانید چه چیزی نیاز دارید و این مسئله در ساخت فرم بی نقص کمک تان خواهد کرد؛ سپس عناصر صفحه اول فرم تان را ایجاد کنید (نیازی به ایجاد "دکمه ارسال" در صفحه اول نیست و می توانید آن را در صفحه آخر ایجاد کنید).

 گام سوم

 حال برای اینکه به RSForm بفهمانیم که می خواهیم اجزای بعدی را در صفحه بعدی ایجاد کنیم باید یک عنصر از نوع "قطع صفحه" (ترجمه انگلیسی: PageBreak) ایجاد می کنیم :

 

 برچسب دکمه بعدی : عنوان دکمه بعدی (صفحه بعد)

 برچسب دکمه قبلی : عنوان دکمه قبلی (صفحه قبل)

 معتبر سازی وقتی صفحه تغییر یافت؟ : اگر روی بلی تنظیم کنید ، وقتی کاربر روی دکمه بعدی کلیک کند که به صفحه بعد برود اعتبار سنجی برای فیلدهای صفحه اول (صفحه فعلی که در آن قرار دارد) انجام می شود و اگر درست نباشد اجازه ادامه کار را نخواهد داد. در صورتی که روی خیر باشد تا مرحله آخر هیچ اعتبار سنجی انجام نخواهد شد تا روی دکمه نهایی ارسال فرم کلیک شود.

 نمایش پیام پیشروی : اگر بخواهید به کاربر مراحل پیشرفت کار را نشان دهید می توانید ایت گزینه را فعال کنید (روی ایجاد خودکار یا بلی قرار بدید)؛ این گزینه زمانی کاربرد خواهد داشت که حداقل بیش از 2 صفحه فرم داشته باشید چرا که نمایش مراحل ثبت فرم به کاربر می تواند به میزان صبر و تحمل وی بیافزاید.

 نوع دکمه : Input یا Button بودن دکمه را می توانید مشخص کنید.

 پیشنهاد : برای فرم های چند صفحه ای ، بسیار زیباتر خواهد بود اگر در انتها ثبت فرم پیغام تشکر به کاربر نمایش داده شود چرا که صفحه نمایش پیغام تشکر بصورت یک مرحله پایانی می باشد؛ برای این منظور وارد تب "خواص" شوید و از قسمت "پیغام تشکر" تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید.