راهنما و مستندات محصول ثبت نام پیامکی جوملا

مشاهده و خرید محصول

توضیح گزینه های تنظیمات کامپوننت ثبت نام پیامکی جوملا

تاریخ ایجاد : 1397/09/27

در این مقاله سعی داریم توضیح مختصری راجع به تک تک گزینه های تنظیمات کامپوننت ثبت نام پیامکی بدهیم و اینکه چگونه می توان کانفیگ این کامپوننت را انجام داد.

 ابتدا از منوی کامپوننت ها » ثبت نام پیامکی جوملا را انتخاب کنید و روی دکمه تنظیمات یا انتخابها (بالا سمت چپ) کلیک کنید تا وارد تنظیمات این کامپوننت شوید؛ در این قسمت چند تب مشاهده می کنید که ما به ترتیب از سمت راست شروع به توضیح دادن خواهیم کرد.

 تب تنظیمات سروس پیامک

 

 در این تب شما می توانید اطلاعات پنل پیامکی خود را که باید از قبل ، از یک شرکت خدمات دهنده پیامک تهیه کرده باشید ، وارد کنید؛ این اطلاعات شامل نام کاربری ، کلمه عبور ، شماره خط و نام دامنه ریسیلر می باشد که همه این موارد باید توسط شرکت طرف قرارداد شما به شما داده شود.

توجه:
این کامپوننت بصورت پیشفرض به شرکت فراپیامک (فراداده) متصل می باشد فلذا شما باید یا از شرکت مذکور یا از شرکت هایی که بصورت زیر نماینده این شرکت در حال فعالیت هستند پنل تهیه کنید. فقط دقت داشته باشید که طبق قوانین فراپیامک زمانی که بخواهید از وب سرویس استفاده کنید باید حتما نام دامنه یا IP شرکت طرف قرارداد خودتان را در وب سرویس درج کنید. نام دامنه یا IP گفته شده را باید در فیلد " نام دامنه ریسیلر " وارد کنید.

نام کاربری : نام کاربری پنل خودتان را باید وارد کنید.

 کلمه عبور : کلمه عبور پنل خودتان را باید وارد کنید.

 شماره خط : شماره خط اختصاصی پنل خودتان را باید وارد کنید؛ این شماره می تواند در هنگام خرید به شما هدیه داده شود یا توسط شما خریداری شود؛ شماره خط های اپراتور می توانید یکی از پیش شماره های 1000 - 2000 - 3000 - 5000 - 6000 و ... باشد.

 نام دامنه ریسیلر : طبق قوانین فراپیامک اگر کاربران این شرکت بخواهند از وب سرویس استفاده کنند باید نام دامنه شرکت طرف قرارداد را در آدرس وب سرویس درج کنند. به عنوان مثال آدرس وب سرویس کاربرانی که بصورت مستقیم از فراپیامک خدمات تهیه می کنند ، آدرس api.payamak-panel.com می باشد؛ اما این آدرس ممکن است برای نمایندگان زیر مجموعه آن متفاوت باشد از همین جهت شما باید آدرس اختصاصی نماینده خود را در این قسمت وارد کنید؛ برای مطلع شدن از آدرس اختصاصی نماینده خود با شرکت طرف قرارداد خود تماس بگیرید.

 تنظیمات متون

 

 متن اس ام اس : متنی که می خواهید برای کاربر در هنگام ثبت نام ارسال شود را وارد کنید. به عنوان نمونه : "کاربر گرامی، کد فعال سازی شما : {code}. با تشکر از ثبت نام شما

 نکته : استفاده و بکارگیری از کاراکتر جایگزین شونده {code} در کادر متنی الزامی می باشد؛ در هنگام ارسال پیامک این کاراکتر با یک کد 5 رقمی جایگزین خواهد شد که کاربر باید آن را در سایت وارد کند تا احراز هویت بصورت کامل انجام شود. کاراکتر {name} برای نام شخص ثبت نام کننده و {time} هم برای زمان ثبت نام شده می باشد.

 ارسال اس ام اس بعد از ثبت نام موفق در سایت : اگر این گزینه روی بلی باشد ، زمانی که کاربر با موفقیت در سایت ثبت نام کند متن اس ام اس قرار گرفته شده در زیر آن برای کاربر پیامک خواهد شد.

 ارسال اس ام اس پس از ثبت نام به مدیریت : اگر این گزینه روی بلی باشد ، پس از هر ثبت نام موفق در سایت ، متن اس ام اس قرار گرفته شده در زیر آن برای شماره موبایلی که در فیلد "شماره موبایل مدیر" وارد شده است ، ارسال خواهد شد.

 تنظیمات کامپوننت

 

 انتخاب فیلد موبایل کاربر : همان طور که می دانید خود جوملا بصورت پیشفرض فیلد موبایل را در ثبت نام خود ندارد و باید با کمک فیلد سفارشی آن را ایجاد کنیم؛ به همین منظور در قسمت فیلد سفارشی کاربران ابتدا یک فیلد موبایل (نام فیلد حتما باید mobile باشد اما مقدار برچسب را به دلخواه خود می توانید وارد کنید) ایجاد کنیم و سپس از بین فیلدهای سفارشی این قسمت ، فیلد ایجاد شده را انتخاب کنیم. سیستم فیلدی که در این قسمت انتخاب شود را در هنگام ثبت نام به عنوان شماره موبایل کاربر جهت ارسال پیامک در نظر خواهد گرفت از این رو در انتخاب فیلد دقت کنید.

 مدت زمان ارسال مجدد پیامک (برحسب دقیقه) : زمانی که کاربر فرم ثبت نام را پر کند و دکمه ثبت نام را بزند وارد صفحه انتظار (تاییدیه) خواهد شد تا متن ارسال شده به شماره تلفن همراه خود را وارد کادر مربوطه کند؛ این کامپوننت قابلیت ارسال مجدد متن را به کاربر می دهد اما شما می توانید مشخص کنید که زمان ارسال بین هر پیامک تا چه اندازه باشد؛ مقدار وارد شده در ون این فیلد بر حسب دقیقه می باشد.

 فیلد ایمیل در فرم : همه روزه درخواست های بسیاری مبنی بر غیر ضروری کردن فیلد ایمیل از کاربران جوملایی ایجاد می شود و از آنجایی که این سیستم بر پایه پیامک بوده و فیلد ایمیل چندان در آن کارایی نخواهد داشت ، ما تصمیم گرفته ایم قابلیتی به سیستم اضافه کنیم که با آن بتوانید فیلد ایمیل را بصورت کامل غیر فعال ، غیر ضروری یا ضروری تغییر دهید.

 نکته : ایمیل در هر سیستم و مکانیزم ثبت نامی الزامی بوده و راه ارتباطی بین المللی محسوب می شود فلذا حذف کردن آن مشکلات بسیار زیادی را برای مدیر سایت و کاربر به همراه خواهد داشت؛ به همین دلیل ما فیلد ایمیل را بصورت کامل حذف نمی کنیم بله اگر شما آن را غیر ضروری کنید و کاربر هم چیزی وارد نکند ، در اینجا سیستم تشخیص می دهد که باید یک ایمیل جعلی بسازد و به پروفایل کاربر مورد نظر بدهد. لطفا در نظر بگیرید که اعمال ایمیل جعلی امکاناتی همچون بازیابی رمز عبور یا اطلاعیه هایی که سیستم به کاربر باید انجام دهد را مختل خواهد کرد.

 نکته : اگر این فیلد را روی "غیر ضروری یا غیر ضروری و پنهان شده" قرار داده اید باید از قسمت تنظیمات کاربران جوملا » فیلد فعال سازی حساب کاربری جدید را روی "هیچ" قرار دهید تا کاربر بلافاصله بعد از تایید احراز هویت پیامکی خود فعال گردد.

 لاگین خودکار پس از ثبت نام موفق : اگر می خواهید کاربر پس از ثبت نام و احراز هویت موفق بصورت خودکار در سایت لاگین شود این گزینه را روی بلی قرار دهید.

 کاربر پس از ثبت نام به کجا هدایت شود : صفحه مقصد کاربر را پس از ثبت نام موفق مشخص کنید؛ کاربر بصورت خودکار پس از ثبت نام و احراز هویت موفق به آن صفحه هدایت خواهد شد.

 بستن ثبت نام جوملا : برای اینکه کاربر دیگر نتواند از طریق سیستم ثبت نام جوملا اقدام به ثبت نام کند این گزینه را روی بلی قرار دهید.

 نکته : در هنگام نصب این سیستم یک پلاگین با عنوان "بستن ثبت نام جوملا - تم ایران" هم بصورت خودکار نصب شد که برای کارکرد صحیح این گزینه باید این پلاگین را فعال کنید.

 نمایش کپی رایت : برای حمایت از تیم "تم ایران" می توانید نمایش کپی رایت را روی بلی قرار دهید.