راهنما و مستندات محصول فرم ساز پیشرفته RSForm Pro

مشاهده و خرید محصول

چگونه کد پیگیری بانک را در RSForm Pro ذخیره کنیم

تاریخ ایجاد : 1398/03/27
تاریخ بروزرسانی : 1400/10/10

 

 توجه مهم :

این آموزش برای RSForm Pro! نسخه 2.3 به قبل می باشد؛ کامپوننت RSForm Pro! نسخه 3.0 به بعد این گزینه در پلاگین های بانکی آن تعبیه شده است و برای ذخیره سازی کد رهگیری بانک احتیاجی به انجام دادن کار دیگری نیست.

یکی از مشکلات عمده بسیاری از کاربران که از فرم سازی RSForm استفاده می کنند و می خواهند فرم خود را به بانک متصل کنند این است که بعد از پرداخت موفق ، کد پیگیری بانک درون سیستم ذخیره نمی شود و نمی توان سفارش های کاربران را پیگیری نمود.

 در این آموزش به شما یاد می دهیم که چگونه بتوانید کد پیگیری بانک را در دیتابیس ذخیره کنید

 

نکته : این آموزش صرفا برای پلاگین های درگاه بانکی جومینا مارکت می باشد و ممکن است برای پلاگین های دیگر شرکت ها کارایی نداشته باشد.

ابتدا یک توضیح مختصری درباره متن هشدار بالا بدهم : ذخیره کد تراکنش بانک صرفا به برنامه نویس پلاگین درگاه بانکی این افزونه بستگی دارد که آیا تیکه کد ذخیره سازی را درون سیستم قرار داده باشد یا خیر؛ تیکه کدی که کار ذخیره سازی را بر عهده دارد چیزی مشابه کد زیر می باشد :

 

// update refcode - if it exist ;)
$db = &JFactory::getDBO();
$db->setQuery("UPDATE #__rsform_submission_values sv SET sv.FieldValue='".$bankReference."' WHERE sv.FieldName='refcode' AND sv.FormId='".$formId."' AND sv.SubmissionId = '".$SubmissionId."'");
$db->query();

 متغیر $bankReference همان حامل کد تراکنش بانک می باشد که می خواهد درون ستونی به نام refcode که قبلا برای فرمی با شناسه $formId و سابمیشنی به شناسه $SubmissionId ذخیره شود.

 تیکه کد بالا صرفا یک مثال از روند ذخیره سازی کد پیگیری می باشد و باید در نظر بگیرید که این تیکه کد باید در جای درست خود باشد تا بتواند به درستی عمل کند؛ اگر شما از هر یک از پلاگین های بانکی که توسط جومینا مارکت منتشر شده است استفاده کنید ، این بصورت عادی درون پلاگین ها تعبیه شده و نیازی به تغییر مجدد ندارید. اما باید یک مرحله کار ساده ای را انجام دهید که در ادامه خدمت شما عرض می کنیم.

 1. وارد ویرایش فرم مربوطه خودتان شوید

 2. یک فیلد از نوع "فیلد مخفی" بسازید (طبق عکس زیر)

 

 3. در قسمت نام عبارت refcode را بنویسید و ذخیره کنید.

 

 کار تمام است و از این به بعد کد تراکنش پرداخت فرم شما ، درون این ستون ذخیره خواهد شد.

 

 مجددا یادآور شوم که این قابلیت درون تمام پلاگین های بانکی مرتبط با RSForm که درون جومینا مارکت منتشر شده است قرار دارد و ممکن است درون دیگر پلاگین که درون دیگر سایت ها قرار دارد به درستی عمل نکند.