لایسنس در لغت به چه معناست ؟

 در لغت به معنای پروانه و در علم كامپيوتر به معناي مجوز استفاده از يك نرم افزار يا سخت افزار مي باشد؛ در صورتی که اگر از لایسنس معتبر بر روی نرم افزار مورد نظر مانند ویندوز یا نرم افزارهای تحت وب استفاده نمایید، از امنیت بیشتر و همچنین ارائه تسهیلات از جمله دریافت بروزرسانی از شرکت سازنده  نرم افزار می باشید.

 اما در جومینا مارکت ارائه لایسنس کمی متفاوت می باشد؛ بدین گونه که لایسنس برای هر محصول وابسته به دامنه مورد نظر  می باشد. یعنی مشتری در هنگام خرید اگر نوع لایسنس را "لایسنس برای یک دامنه" انتخاب کند ، باید نام یک دامنه را جهت ایجاد لایسنس وارد کند؛ کارشناسان پشتیبانی قبل از تحویل محصول خریداری شده ، با نرم افزار های مرتبط لایسنس دامنه را قفل و تحویل مشتری می دهند.

 چه محصولاتی شامل لایسنس نامحدود و چه محصولاتی شامل لایسنس برای یک دامنه می شوند ؟

در هنگام خرید در قسمت "مشخصات محصول" ، گزینه "انتخاب لایسنس محصول" وجود دارد که اگر روی آن کلیک کنید می توانید نوع لایسنس را انتخاب کنید.

 نکته : همه محصولات (به غیر از رایگان ها) شامل لایسنس نامحدود می شوند اما بعضی از محصولات (شامل قالب هایی که توسط تیم جومینا مارکت بصورت انحصاری تولید و طراحی می شوند؛ لینک نمایش محصولات اختصاصی جومینا مارکت) علاوه بر لایسنس نا محدود ، قابلیت انتخاب "لایسنس برای یک دامنه" را هم دارند.

 منظور از لایسنس برای یک دامنه چیست؟

 منظور از "لایسنس برای یک دامنه" دقیقا بدین معنا می باشد که محصول مورد نظر صرفا روی یک دامنه قابل اجرا می باشد.

 اگر IP سرور عوض شود ، لایسنس نرم افزار دچار اختلال خواهد شد؟

 خیر؛ تغییر IP سرور هیچ تاثیری روی لایسنس نخواهد گذاشت.

 آیا لایسنس محصولات شامل دوره زمانی تمدید خواهد شد؟

 خیر؛ مشتریانی که محصولات را بصورت "لایسنس برای یک دامنه" خرید کنند ، هیچ گونه محدودیتی زمان برای تمدید لایسنس نخواهند داشت.

 آیا دامنه لایسنس باید حتما با پسوند وارد شود؟

 بله؛ لایسنس دامنه باید حتما با پسوند مربوطه در هنگام خرید ارائه شود.

 می خواهم خرید کنم ولی هنوز دامنه خود را انتخاب نکرده ام، چه کنم؟

 مشتریانی که در هنگام خرید هنوز دامنه خود را به ثبت نرسانده باشند می توانند از بخش پشتیبانی ، به پشتیبان مربوطه اطلاع دهند تا برای آنها یک لایسنس برای لوکال ارائه شود و پس از ثبت دامنه مجدد اقدام به دریافت محصول با دامنه مورد نظر کنند.

 نکته : مشتریان عزیز توجه کنند که اعلام دامنه باید در همان ماه که اقدام به خرید کرده اند اعلام شود؛ به عبارت دیگر ، زمان اعلام دامنه از روز خرید محصول تا روز آخر همان ماه می باشد.

 

در صورتی که سوالی نسبت به موضوع لایسنس دارید می توانید از بخش پشتیبانی ، با کارشناس مربوطه مطرح کنید؛ کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.